El Salvador Santa Petrona Pacas

YPATINGA RŪŠINĖ KAVA iš EL SALVADORO. Tai išskirtinės arabikos veislės porūšio kavos pupelės, atrastos garsios Lietuvos didikų palikuonių Pacų giminės. Šios kavos išskirtinai parsivežėme iš šeimos valdomo „Santa Petrona“ kavamedžių ūkio.

Žemynas: Centrinė Amerika
Šalis: Salvadoras
Ūkis: Santa Petrona, nuo 1921 m.
Plotas: 18.75 hektarai.
Savininkas: Federico Pacas Diaz.
Vietovė: šv. Anos vulkano šlaitai.
Aukštingumas: 1380-1500 metrų virš jūros lygio.
Veislė: 100% Arabica Pacas
Apdirbimas: Red Honey.
Džiovinimas: saulėje afrikiniuose gultuose.

Skonio paletė: aromatas gaivus, saldus su juodųjų vynuogių užuominomis. Kava puikiai subalansuota lengva ir gaivi. Skonyje juntama serbentų rūgštelė bei kakavos saldumas. Poskonis malonus ir saldus bei ilgai trunkantis.

Kava su istorija

Istorija apie kilmingą Lietuvos didikų šeimą, suradusią namus tolimoje šalyje ir išgarsėjusią pasaulyje kaip išskirtinės kavos augintojų dinastija. Viskas prasidėjo Salvadore 1917 metais, kai Dona Petrona Palacios de Diaz įsigijo žemės Šventosios Anos ugnikalnio aukštumose. Derlingą vietovę naujoji šeimininkė, kilusi iš kilmingos Lietuvos didikų Pacų giminės, pavertė kavos plantacija, kuri iš karto pelnė puikią reputaciją šalyje. Nuo tada Santa Petronoje jau pasikeitė net šešios valdytojų kartos, tačiau dėl esminių vertybių ir šiandien, sumaniai šeimininkaujant Federico Pacas Diaz, čia užauginama aukščiausios klasės rūšinė kava. Tvaraus verslo principai leidžia siekti išskirtinės kokybės puoselėjant darnius santykius su  darbuotojais ir tausojant gamtą. Kavos uogos skinamos tik deramai prinokusios, kruopščiai atrenkamos rankomis ir apdorojamos išskirtiniu red honey būdu.

Garbingas Pacų vardas suteiktas populiariausiai kavos veislei Salavadore – arabika Pacas.

 Šiai istorijai jau šimtas ieškojimų, uolaus darbo,  pagarbos ir atsidavimo kavai metų. Ji mums pasakoja, kad sukurti kažką vertingo užrunka amžius, nors mėgautis tuo tektų tik akimirką.